Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. ÁJURVÉDSKÉ PRODUKTY
  3. Dóšické ájurvédské čaje

Dóšické ájurvédské čaje

Staletími prověřené směsi himálajských bylin příznivě působí na celkový tělesný stav a psychickou kondici každého jednotlivce podle jeho konstituční charakteristiky a individuální kombinace třech biologických energií (dóš) váta, pitta, kapha.

Každý člověk se rodí s jedinečným poměrem třech základních biologických energií (dóš) váta, pitta a kapha, které se podílejí na utváření naší psychosomatické charakteristiky. V průběhu života se potom z různých příčin jejich poměrné zastoupení odchyluje od původního vrozeného stavu, což se poté odráží na naší psychické kondici a fyzickém zdraví. Duševní vědomí, myšlenky, emoce, mezilidské vztahy, strava, denní rytmus, životní styl, roční období a prostředí, ve kterém se pohybujeme, to vše ovlivňuje jejich vyváženost či nerovnováhu.

Tři základní charakteristické typy váta, pitta a kapha mají sedm dalších různorodých kombinací (váta-pitta, pitta-váta, váta-kapha, kapha-váta, pitta-kapha, kapha-pitta, váta-pitta-kapha). Pokud máme dominantní převahu charakteristiky pitta, potom jsme pitta typ. Pokud se například do kážeme rovnocenně ztotožnit s charakteristikami váta a pitta, potom jsme kombinovaný váta-pitta typ. Přesto však i v případě kombinovaného typu je vždy jedna charakteristika dominantnější než druhá. Vyvážený typ váta-pitta-kapha je velmi vzácnou výjimkou. Pokud se začne například u člověka, jehož charakteristika odpovídá typu váta, projevovat nějaká nemoc, je to většinou tím, že se jeho váta dóša výrazně zvýšila. Přílišný nadbytek jedné ze tří dóš se poté vždy projevuje psychickou nevyrovnaností a nesprávnou funkcí některých tělesných orgánů. Naším úkolem je tedy uvést tyto životní síly zpět do jejich původní rovnováhy. Správné porozumění těmto psychosomatickým principům je klíčem ke zdravému a vyrovnanému způsobu života. Pokud si začneme být jejich vlivu a působení více vědomi, budeme schopni předcházet takovým návykům a stereotypům, které se později projevují jako příznaky nejrůznějších onemocnění.

Cena:
Zobrazuji 1-3 z 3
  • Akce
KAPHA čaj - povzbuzení a vitalita
119 Kč
- 17 %
0 hodnocení
99 Kč
17 % sleva
99 Kč
Do týdne
ks
  • Akce
PITTA čaj - uklidnění a vyrovnanost
119 Kč
- 17 %
0 hodnocení
99 Kč
17 % sleva
99 Kč
Do týdne
ks
  • Akce
VATA čaj - relaxace a duševní pohoda
119 Kč
- 17 %
0 hodnocení
99 Kč
17 % sleva
99 Kč
Do týdne
ks
Produktů na stránku 306090
Nepropásněte naše novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz